x

передзвонити

Офіційний сайт видавництва "Bombat Game"
пошук

*Зареєстровані користувачі можуть швидше оформляти замовлення, відстежувати їх статус і переглядати історію покупок.

Особистий Кабінет

кошик

Цікаві думки на тему економічної гри «НАНО корпорація»

Вихід нашої економічної стратегії восени 2017 роки спричинив великий інтерес у любителів настільних ігор. Тим паче, що економічна модель «НАНО корпорації» кардинально відрізняється від «Монополії» та її клонів. Наближена до реалій українського бізнесу ігрова модель відображає вплив основних економічних принципів та законів:

  • Закон попиту та пропозиції (виражається в грі падінням цін на ресурси при зростанні потужностей з виробництва цих ресурсів).
  • Право монополіста регулювати ціну в певних межах.
  • Підвищення ефективності виробництва за рахунок інвестицій у вдосконалення технологій.
  • «Час-гроші» - принцип, який може наочно реалізувати мобільний гравець.

І це не повний перелік економічних фішок, аналогії з якими можна знайти в грі «НАНО корпорація».

Все це викликало жвавий інтерес до гри та дискусію, в ході якої були висловлені цікаві думки та ідеї, як гру поліпшити, оптимізувати та розвинути. Величезну подяку за активну участь в обговоренні ми хочемо висловити Євгену Ткаченко, організатору клубу настільних ігор «Синя Валіза» в м.Черкаси, який не тільки здивував нас цікавими питаннями, а й підготував альтернативну версію правил гри «НАНО корпорація», яка зараз викладена в розділі «Правила» на сторінці гри.

Ось кілька цікавих пропозицій:

1. Право монополіста слід встановлювати саме в фазі «Монополія» - такий підхід позбавляє від зайвого «фіддлінга»: в такому варіанті: гравець перевіряє монополію тоді, коли може скористатися відповідним ефектом. Я монополіст? Так - поставив маркер та виконав підвищення / зниження ціни в цей хід.

У поточній редакції правил, право монополіста встановлюється в фазі «Інвестиції» та відбувається зміна маркеру на біржі, але, ситуація може змінитися до наступного ходу гравця, тому від зміни маркера не буде ніякого корисного ефекту.

2. Зробити виплату заробітної плати окремою фазою, після фази «Інвестиції» , при цьому в цій фазі необхідно заборонити продаж ресурсів, тоді, якщо гравець прорахувався з грошима, яких не вистачило на зарплату, то його робочі застрайкують. Це дозволить більшою мірою впорядкувати гру, крім того, це дозволить позбутися ситуації, коли гравець забув заплатити одному робітникові, а у нього все робочі оголощують страйк.

Однак, як заперечення, слід зазначити, що ця пропозиція трохи зменшує взаємодію гравців, яким приносить задоволення стежити за опонентами та «ловити» їх на гарячому, а це можливо тільки в ситуації, коли виплата зарплати не виділена як окремий етап ходу.

3. Головне питання дискусії - правила визначення монополіста.

Одна з пропозицій: не брати до уваги при підрахунку незадіяні потужності. Це цілком допустимий варіант і якщо гравець в свій хід продемонстрував найбільший обсяг виробництва (в будь-який момент часу гравці бачать, хто та що запланував до випуску в свій наступний хід), то йому варто віддати право монополіста в цей хід. Це навіть додасть гостроти в боротьбі за право монополіста.

У поточній редакції правил «НАНО корпорації» прописано, що потужності, навіть якщо вони не використовуються, під час підрахунку загальної кількості потужностей для визначення монополіста, і це важливо для вибудовування стратегічної лінії гри.


Ось власне й усі цікаві деталі про нашу економічну гру нового формату «НАНО корпорація» на сьогодні, але наша команда пропонує продовжити обговорення й хотіла б почути думки гравців, про те що сподобалося їм в нашій редакції правил та альтернативній версії під редакцією Євгена Ткаченко.

Чекаємо зворотного зв'язку!

982
перейти до розділів

Новини та статті

Скоро, новинка в світі настільних ігор з дінозаварамі - "ДИНО-Батл"
Уже зовсім скоро наша колекція настільних ігор про пригоди динозаврів поповниться новинкою! Гра успішно пройшла всі тести і тепер готується до видання. Наш світ дино-ігор для дітей...
Настільні ігри для дітей від Bombat Game перемогли в національному конкурсі "Краща іграшка 2019"
Підсумки Національного конкурсу "Краща іграшка 2019":Настільна гра "Козацький похід" зайняла 1-е місце в номінації "Краща історико-патріотична гра"Настільна гра "ДИНО-Ленд" перемог...
7 років на Вашому столі - даруємо знижки від 14% до 28%!
Нам 7 років! Даруємо знижки до 28% до Дня Народження....
Математичне моделювання ігрового процесу: навіщо потрібно і як це можливо зробити?
Наступним гостем у нашій рубриці "Слово автора" став Олександр Тихенко, автор та співавтор кількох наших настільних ігор, які знайшли своїх прихильників в Україні, Європі та ...