x

передзвонити

Офіційний сайт видавництва "Bombat Game"
пошук

*Зареєстровані користувачі можуть швидше оформляти замовлення, відстежувати їх статус і переглядати історію покупок.

Особистий Кабінет

кошик

Цікаві думки на тему економічної гри «НАНО корпорація»

Вихід нашої економічної стратегії восени 2017 роки спричинив великий інтерес у любителів настільних ігор. Тим паче, що економічна модель «НАНО корпорації» кардинально відрізняється від «Монополії» та її клонів. Наближена до реалій українського бізнесу ігрова модель відображає вплив основних економічних принципів та законів:

  • Закон попиту та пропозиції (виражається в грі падінням цін на ресурси при зростанні потужностей з виробництва цих ресурсів).
  • Право монополіста регулювати ціну в певних межах.
  • Підвищення ефективності виробництва за рахунок інвестицій у вдосконалення технологій.
  • «Час-гроші» - принцип, який може наочно реалізувати мобільний гравець.

І це не повний перелік економічних фішок, аналогії з якими можна знайти в грі «НАНО корпорація».

Все це викликало жвавий інтерес до гри та дискусію, в ході якої були висловлені цікаві думки та ідеї, як гру поліпшити, оптимізувати та розвинути. Величезну подяку за активну участь в обговоренні ми хочемо висловити Євгену Ткаченко, організатору клубу настільних ігор «Синя Валіза» в м.Черкаси, який не тільки здивував нас цікавими питаннями, а й підготував альтернативну версію правил гри «НАНО корпорація», яка зараз викладена в розділі «Правила» на сторінці гри.

Ось кілька цікавих пропозицій:

1. Право монополіста слід встановлювати саме в фазі «Монополія» - такий підхід позбавляє від зайвого «фіддлінга»: в такому варіанті: гравець перевіряє монополію тоді, коли може скористатися відповідним ефектом. Я монополіст? Так - поставив маркер та виконав підвищення / зниження ціни в цей хід.

У поточній редакції правил, право монополіста встановлюється в фазі «Інвестиції» та відбувається зміна маркеру на біржі, але, ситуація може змінитися до наступного ходу гравця, тому від зміни маркера не буде ніякого корисного ефекту.

2. Зробити виплату заробітної плати окремою фазою, після фази «Інвестиції» , при цьому в цій фазі необхідно заборонити продаж ресурсів, тоді, якщо гравець прорахувався з грошима, яких не вистачило на зарплату, то його робочі застрайкують. Це дозволить більшою мірою впорядкувати гру, крім того, це дозволить позбутися ситуації, коли гравець забув заплатити одному робітникові, а у нього все робочі оголощують страйк.

Однак, як заперечення, слід зазначити, що ця пропозиція трохи зменшує взаємодію гравців, яким приносить задоволення стежити за опонентами та «ловити» їх на гарячому, а це можливо тільки в ситуації, коли виплата зарплати не виділена як окремий етап ходу.

3. Головне питання дискусії - правила визначення монополіста.

Одна з пропозицій: не брати до уваги при підрахунку незадіяні потужності. Це цілком допустимий варіант і якщо гравець в свій хід продемонстрував найбільший обсяг виробництва (в будь-який момент часу гравці бачать, хто та що запланував до випуску в свій наступний хід), то йому варто віддати право монополіста в цей хід. Це навіть додасть гостроти в боротьбі за право монополіста.

У поточній редакції правил «НАНО корпорації» прописано, що потужності, навіть якщо вони не використовуються, під час підрахунку загальної кількості потужностей для визначення монополіста, і це важливо для вибудовування стратегічної лінії гри.


Ось власне й усі цікаві деталі про нашу економічну гру нового формату «НАНО корпорація» на сьогодні, але наша команда пропонує продовжити обговорення й хотіла б почути думки гравців, про те що сподобалося їм в нашій редакції правил та альтернативній версії під редакцією Євгена Ткаченко.

Чекаємо зворотного зв'язку!

3409
перейти до розділів

Новини та статті

Супер-знижки до Чорної П'ятниці!
Спеціально до Чорної П'ятниці — суперзнижки на весь асортимент ігор! Кращий час для придбання нової гри до майбутніх свят! ...
Зустрічайте Градус-2: Підвищуємо градус або Вечірка триває
Ви ще не грали в гру "Градус ", тоді ми йдемо до Вас ... Наша команда представляє нову хітову гру для компанії "Підвищуємо Градус". Це компактна гра з трьома колодами завдан...
НАНО-корпорація - вчіть дітей економіці!
Економічні настільні ігри набувають популярності і стають модним трендом, і вже сьогодні все більше наших роблять усвідомлений вибір на користь саме економічних ігор, таких як «Н...
Гра для компанії, яку люблять всі: Бутилочка
Хто ще не грав в «Бутилочку» ? Тоді ця паті гра для Вас! «Бутилочка»- це класна гра для компанії, ідеально підійде як для компанії друзів, які знають один одного зі шкільно...
LNG: 3