Легенда оживає на Вашому столі!
Ви готові до повного занурення в фантастичний світ Сталі і Магії ?!
☑ два варіанти гри: кооперативний (командний) і індивідуальний;
☑ для сімейного дозвілля і для гри дітей (або дорослих) між собою.
Гравці починають свій шлях з Міста, якому загрожує навала Мантикори. Вибрати собі героя для виконання місії можна з 8 персонажів чотирьох рас, кожна з яких має свої бойові характеристики та здібності.
Досліджуючи карту, персонажі прокладають у Лісі дороги до лісових поселень і майстерень, де знаходяться магічні обладунки та предмети, які посилюють бойові характеристики. Тільки з магічними обладунками та артефактами воїни зможуть перемогти Мантикору.
Дослідження лісу відбувається за допомогою тайлів із зображенням дороги, які поступово викладаються гравцями на полі за особливими правилами. Кожен з гравців прокладає дорогу самостійно, але може користуватися і дорогою, прокладеною іншим гравцем. Воїнам слід бути обережними: досліджуючи Ліс можна наштовхнутися на монстра, який перекриє шлях (тайл дороги із зображенням монстра). З монстром можна битися, і, у разі перемоги, характеристики персонажа посиляться. І це допоможе у вирішальній битві з Мантикорою.
І ось настає вирішальний момент — пробуджується Мантикора (складність гри визначається тим, скільки часу є у гравців у запасі) і по вогневому шляху направляється в Місто. Тільки справжні Герої зможуть стати на її шляху і зупинити навалу темних сил. Перемога над Мантикорою — основна мета!
Бій, як з монстрами, так і з Мантикорою, відбувається з використанням кубика і карток випадкового бою, які визначають, який саме вид атаки (магічна, ближній бій, стрільба) використовується в даному раунді. Перший раунд Герой проводить, використовуючи свій "коронний прийом", але для всіх інших раундів вид атаки визначається карткою.
Два режими гри:
- кооперативний — це можливість героям виступати єдиною командою, коли вони спільно захищають місто від навали Мантикори, найкращим чином використовуючи особливості кожної раси.
- індивідуальний — коли герої можуть битися один з одним, і переможець має право на трофеї переможеного суперника. Цілком можлива ситуація, коли «в живих залишиться тільки один», і саме він буде битися з Мантикорою.
Авторський дизайн цієї гри нікого не залишить байдужим. Він занурює у казковий світ стародавнього лісу і дозволяє пережити захоплюючу легенду, ставши її безпосереднім учасником!
Правила гри в новій редакції (на базі сценарію "Нашестя монстрів", швидка гра) читати тут (українська).
Правила гри в першій редакції (на базі сценарію "Легенда про Мантикору", покрокова гра) читати тут (українська/російська).
Ігрові сценарії та доповнення:
"Нашестя монстрів" (2-4 гравця, тривалість 30-45 хв)
Ідея сценарію: Олексій Бурлака та учасники порталу "Тесера".
Сценарій "Нашестя монстрів" (російська)
"Сила раси" (доповнення до гри)
Ідея доповнення: Андрій Мичко.
Доповнення "Сила раси" (українська)
Настільна гра «Ліс. Легенда про Мантикору»
Автор: Петр Черевко
Джерело: cherev.ru Персональна сторінка Петра Черервко
У Мантикори магічні властивості об'єднані в одну - магічні сили, фактично і магічна атака і магічний захист Мантикори рівні 5 од. (значок вихору). При розрахунку її сили магічної атаки або сили магічного захисту гравці використовують цю характеристику «+5».
Для чого в грі використовується кубик? Тільки для бою?
Так, кубик ВИКОРИСТОВУЄТЬСЯ ТІЛЬКИ ДЛЯ ВИЗНАЧЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ БОЮ. Багатьом гравцям незвично, що персонажі НЕ ВИКОРИСТОВУЮТЬ КУБИК ДЛЯ ПЕРЕСУВАННЯ по карті й це питання нам задають часто. Ще раз звертаємо увагу гравців - для руху по карті, атак суперників і монстрів гравці використовують очки ініціативи своїх персонажів.
Як робити хід персонажу? Наприклад, ініціатива дорівнює 3, це означає, що обов'язково необхідно зробити 3 кроки або я можу зробити 2 і на цьому передати хід іншому?
Ви можете зробити 3 кроки, а можете менше - це на Ваш вибір, але не більше, ніж у персонажа є очок ініціативи (цифра на картці із зображенням чобіт) + сила артефакту з чобітьми (якщо його вже взяв персонаж з карти).
Очки ініціативи не обов'язково витрачати тільки на пересування, можна так само вступати в бій з монстрами. Наприклад, якщо очок у персонажа 3, це означає, що він може:
- походити 1 раз і два рази напасти на монстра;
- або походити 2 рази і 1 раз напасти на монстра;
- або 1 раз походити і 1 раз напасти на монстра і передати хід, не використавши останнє своє очко (але на наст.хід воно згорає і їх знову буде у героя тільки 3)
Так само за очки ініціативи можна лікуватися: 2 очка ініціативи дозволяють відновити на 1 од. життєві сили.
Що таке очки сили? Вони ж начебто враховуються при битві з монстрами. Як отримати ці очки?
Чи можна взяти відразу 2 артефакти, щоб потім "скинути" один товаришеві? А якщо «не скидати", то як використовувати в свого персонажа 2 однакових артефакти?Очки сили можна отримати тільки вбивши монстра. Після перемоги над монстром 3 рівня гравець бере 1 фішку із зображенням сердечка (після перемоги на монстром 4 рівня - 2 сердечка) і кладе таку фішку біля будь-якої з характеристик на своїй картці, підсилюючи її, тепер вона вважається на 1 од. (або 2 од.) сильніше (стор. 13 правил, там є картинка). Тобто, як в прикладі, навеженому в правилах, сила володіння мечем у мага дорівнювала 1 од., але, за допомогою доданого 1 очка сили, стала дорівнювати 2 од. на всю подальшу гру.
2 артефакти можна взяти тільки так: артефакт №1 беремо собі і викладаємо його в відповідному полі - саме цей артефакт і буде враховуватися / використовуватися героєм в поєдинках з монстрами і / або героями, артефакт №2 викладається на вільне місце на картці героя і цим героєм ніяк використовуватися не може, але зменшує його ініціативу на 1 од. - це його ноша. Тому брати другий артефакт має сенс тільки тоді, коли Ви плануєте його передати іншому герою.
Два однакових артефакти один герой використовувати НЕ МОЖЕ. Якщо так вийшло, що у нього виявилося два однакових артефакти (наприклад після перемоги над монстром), то гравець приймає рішення - який з цих артефактів використовувати - саме його він розміщує у відповідному слоті на картці свого персонажа. А артефакт,що залишився, він або скидає, або вантажить на себе і несе, втрачаючи 1 очко ініціативи.
Чи можна брати 2 однакових заклинання, щоб передати іншому або в якості запасу?
Так, можна взяти і 2 сувої, але сувій №1 гравець викладає в відповідний вільний слот персонажа, а сувій №2 - бере собі в якості ноші і втрачає 1 очко ініціативи, до тих пір, поки несе його в якості ноші.
Коли на мене вчинена атака, я можу використовувати в підрахунку заклинання (вогняне або крижане) при їх наявності? Або вони тільки для атаки? До речі, неважливо яке заклинання я використовую для атаки або захисту? Вони обидва підходять?
Так, гравець може використовувати заклинання і при магічній атаці і при магічному захисті, відмінностей у використанні льоду і вогню немає, але заявити про застосування в бою заклинання можна тільки до кидка кубика.
Відеоогляд гри "Ліс: Легенда про Мантикору" від BombatGame на нашому YouTube-каналі:
Настільна гра "Ліс: Легенда про Мантикору" #Оглядправил від Beaver Games:
Характеристики | |
Вік | 8+ |
Час гри | 25-45 мин |
Кількість гравців | 1-4 |
Призначення | Для всієї родини |
Категорія | Настільні ігри |
Вид | Військові ігри |
Жанр | Фентезі |
Тип | Дитячі |
Розмір коробки (ДхШхВ) | 31 см. x 29 см. x 6 см. |
Вага виробу | 700 гр. |
Матеріал | Картон, Пластик |
Комплектація | 5 карт персонажів, 43 жетона карти, 11 фішок з підставками, ігрове поле, правила |
Рік першого видання | 2014 |