«Козацький похід» - це атмосферна історична гра, з якою ви зануритесь у часи славетного козацтва.
Ця настільна гра вдало поєднує стратегічні дії на ігровому полі та карточну механіку, яка відтворює політичні інтриги, що плетуть козацькі ватажки. Політичним і військовим центром України виступає Запорозька січ, з її усталеними законами і демократією. Кілька видатних особистостей, справжніх лідерів та козаків, одночасно намагаються привести державу до успіху, але кожен з них бачить свій шлях.
Гравці мають виступити в ролі отаманів і гетьмана, очоливши козацький похід славетного запорізького війська, і провести вдалу військово-політичну кампанію, щоб перемогти суперників і довести, що вони гідні гетьманської булави. Переможе той, хто успішно виконає свої стратегічні та тактичні задачі, віддаючи гетьманські накази курінним отаманам, і здобуде найбільшу кількість досягнень під час доби козацьких походів. Мета гри набрати у підсумку якомога більше очок:
|
![]() |
Гравці прагнуть виконати свої завдання та захопити якомога більше міст та поселень. Але влада належить, тому хто тримає в руках гетьманську булаву, і саме він має право віддавати накази та очолює козацькі походи. Тому, здобувши омріяну булаву та гетьманство, гравець використовує карти наказів, щоб відправити грізне запорізьке військо у походи та набіги, захоплювати під свої прапором міста і поселення. Гетьман карає непокірних і щедро заохочує слухняних.
Але інші отамани постійно ведуть запеклу боротьбу за гетьманську булаву і прагнуть об’єднати під її владою землі України. Мета курінних отаманів за допомогою карт непокори перешкоджати гетьману виконувати його завдання та змусити гетьмана зректися влади на свою користь. У якості отамана, гравці використовують карти непокори, щоб ухилитись від виконання наказів гетьмана, обернути їх собі на користь, або взагалі змістити гетьмана з посади. Або ж сумлінно виконують гетьманські накази, спрямовуючи сили свого куреню на захоплення поселень і міст, та отримують за це від гетьмана плату золотими.
Врешті, переможе найвправніший отаман, який досягне своєї мети та здобуде славу в найбільших містах, об’єднавши їх навколо свого імені.
«Козацький похід»: що у коробці:
![]() |
|
Гра на даний момент випускається українською мовою.
"Козацький похід": відео-огляд настільної гри від Octopus
Теорія гри - "Козацький похід": розпаковка.
Відеоогляд правил настільної гри "Козацький похід" від каналу Beaver Games:
Теорія гри - "Козацький похід": летсплей або як козаки у похід ходили!
Правила історичної настільної гри українською мовою можна звантажити за посиланням: Книга правил гри "Козацький похід".
Як розігрувати карту гетьманського наказу «Братерство»?
Ця карта гетьманського наказу розігрується за стандартними правилами:
Гетьман викладає карту «Братерство», оголошує, який з пунктів переліку наказів повинен виконуватися, а потім послідовно виконує обмін картами наказів (завдань) з кожним з курінних отаманів по черзі.
Курінні можуть зіграти карту непокори за звичайними правилами.
Якщо наказ виконаний (курінний обмінявся з гетьманом картами) - гетьман платить курінному, який виконав його, а якщо зіграна карта непокори - платить штраф курінний.
Якщо гетьман обрав обмін будь-якою кількістю карт, то кількість карт, які він забирає у курінного, має дорівнювати тій кількості карт, яке він курінному віддає.
Як розігрувати карту гетьманського наказу «Збільшити реєстр»?
Гетьман викладає карту наказу «Збільшити реєстр» і звертається по черзі до кожного курінного з питанням: «Згоден?»
Якщо курінний згоден виконати наказ, він відповідає: «Так, батьку», після чого гетьман платить йому і добирає карти, або віддає йому карти і бере у нього золотий (в залежності від того, який пункт наказу вибрав гетьман).
Якщо курінний не згоден, він вигукує: «Зрада!», та викладає карту непокори, яка розігрується за стандартними правилами.
Якщо курінний погодився виконати наказ за другим варіантом - взяти 2 карти у гетьмана і віддати йому золотий, але у нього немає золотого - він вважається курінним, який не виконав наказ не по своїй волі, а тому має право добрати в кінці кола 1 карту, якщо у нього їх менше 6.
Які карти наказів можна викласти після гетьманського наказу «Підозра» і чи потрібно платити за їх виконання?
Після наказу «Підозра» можна викласти будь-яку карту наказів, з наявних на руках у гетьмана, в тому числі таку, яка дає право викласти ще одну карту наказів, наприклад - «Палка промова». Платити за виконання карти наказів, викладеної наступною, після карти «Підозра» - не потрібно, але, якщо гравець викладає третю карту наказів - дія карти «Підозра» на неї вже не поширюється.
Карта непокори «Нетямущий»:
А) Що значить фраза «змінюєте місце розташування 2 будь-яких крайніх фішок походів»?
Б) Що відбувається, якщо при цьому захоплюється місто / поселення?
В) Чи можна послідовно перемістити 2 фішки походів?
А) Це означає, що курінний може взяти будь-яку фішку походів на карті, яку правила дозволяють забрати, і помістити в будь-яке інше місце на карті, де правила дозволяють її поставити. Головне обмеження - не можна допускати розривів в походах, тобто ланцюжок фішок обов'язково повиннен мати початок від позначки Запорізької Січі на карті.
Б) На захоплені, в результаті такого переміщення фішок, міста або поселення ставиться печатка чинного гетьмана.
В) Так, зміну місця розташування фішок походів можна проводити послідовно, тобто можна прибрати 2 фішки з одного напрямку.
У чому різниця між діями в картах наказів «Підлабузництво» - 2-ий варіант і «Зрада» - 2-ий варіант?
По суті різниці між цими діями немає, ці варіанти наказів є логічним продовженням перших наказів в кожній з цих карт:«Підлабузництво», варіант № 1 - гетьман бере собі 1 вказану фішку походів + посилення дії подвоєнням = «Підлабузництво», варіант № 2 - та ж дія, але +1 фішка походів.«Зрада», варіант № 1 - курінний бере собі на руки 2 фішки походів + посилення дії модифікацією = «Підлабузництво», варіант № 2 – ті самі 2 фішки походів не собі на руки, а гетьману.
Чи можна картою «Непокора» виставити чорну фішку в довільне місце на карті, перекривши інший шлях, а потім продовжити похід шляхом гетьмана і захопити місто?
Так, в карті «Непокора» друга дія написана без уточнення, але фраза: «в будь-якому напрямку» стосується обох фішок: і чорної фішки походів, і звичайної. Друга дія - це посилення попередньої. Такий розіграш, який описаний у запитанні - можливий.
Карта непокори «Оголосити недовіру», варіант № 1: гетьман передає владу на свій вибір?
Карта грається курінним, тому в першому варіанті - курінний змінює владу, але гетьман віддає фішку будь-якому гравцеві, тобто гетьман обирає гравця серед курінних, якому і віддає фішку. У другому варіанті (+1 золотий) - влада змінюється, але у гетьмана вибору немає.
Коли розігрується карта «Похід», пункт 2 (зворотна дія, де необхідно забирати фішки) і це призводить до розриву ланцюга - як отаманам в такому випадку виконати наказ?
Ситуація на зображенні: необхідно забрати чорну фішку, щоб розблокувати шлях, але виконати наказ може тільки 1 курінний.
Прибирати фішки отамани можуть якщо це не призведе до розривів в походах - це головне правило, і гравці повинні зробити все, щоб його не порушити.
Якщо Гетьман віддав наказ повертаємося з Орлика на Переслав - забирати фішки (пункт 2), то перший, хто погодиться на його виконання, повинен забрати чорну фішку з лінії Орлик-Переяслав, а далі отаман або інші отамани, повинні забирати будь-які інші фішки, які заважають звільнити Переяслав, тобто з решти напрямків. Доки не будуть прибрані всі фішки з інших напрямків, крім Січі - місто звільнити не можна.
Фактично - це захист захопленого міста, чим далі пішли козаки від міста або чим більше походів почали з нього, тим важче його забрати з під влади Гетьмана. В принципі ситуація описана на стор. 10 Правил, тільки там не вказано, з якого походу / напрямку козаки повертаються на Переяслав, і в цьому випадку, навіть перший отаман може прибирати будь-яку фішку походів на вибір, головна умова - вона повинна наближати військо до Переяслава .
Коли Гетьман втрачає булаву в своє коло (закінчилися гроші), а новий Гетьман не розігрує новий наказ, то чи повинен він виконати наказ попереднього Гетьмана і якщо так, то чи добирає він карту з колоди?
У цьому випадку він цей наказ не виконує, карт потім не добирає. Йому передається фішка Гетьмана, і якщо він залишає старий наказ - то хід передається далі по колу і вже наступний отаман його буде / не буде виконувати, але вже на користь нового Гетьмана та за його золоті. Старий наказ розігрується до кінця кола, який почав старий Гетьман.
Характеристики | |
Вік | 10+ |
Час гри | 30+ хв |
Кількість гравців | 3-5 |
Призначення | Сімейна |
Категорія | Настільні ігри |
Вид | Карточні ігри |
Жанр | Статегічні |
Тип | Дитячі |
Розмір коробки (ДхШхВ) | 31 см. х 29 см. х 6 см. |
Вага виробу | 800 гр. |
Комплектація | Ігрове поле, золоті, фішки походів, 5 карт гетьманів, колода карт завдань, 25 гетьманських печаток, 57 карт дій, фішка гетьмана та книга правил. |
Рік першого видання | 2018 |